Bebeklerde Göz Yaşı Kanalı Açılması | EyeSurgeryAntalya

Bebeklerde gözyaşı kanal tıkanıklığında yapılması gereken ilk tedavi yöntemi masajdır. Burada göz yaşı kanalının buruna açıldığı kısımda membranöz blokaj vardır.

Bu blokajı ortadan kaldırabilmek için masaj ile keseden burunda tıkanıklığın olduğu yere doğru masaj yoluyla bir basınç uygulamak gerekmektedir. 

Ebeveynlerin bunu günde 3 kere olmak en az 10 kez uygulamalarını istemekteyiz. enfeksiyon oluşumu durumlarında  antibiyotik damlalar verilerek enfeksiyon oluşumunun önüne geçmek gerekir.

Eğer bir yıl içerisinde tedavi sonuçlanmazsa ve göz yaşı kanal tıkanıklığı açılmazsa bu durumda sonrasında sondalama dediğimiz bir işlemin yapılması uygulanmaktadır.

Burada ince metallerin gözyaşı kanal sisteminden geçirilerek buruna iletilmesi ve burunda ki bu membranöz blokajın ortadan kaldırılması sağlanmaktadır.

Eğer bunla düzelme olmaz ise tekrar sondalama uygulanabilir. Ya da beraberinde silikon tüpler kullanılarak kanlın açılması sağlanabilir.

Şayet 4 yaşına kadar olan süreçte bu uygulamalarda herhangi bir başarı elde edilemezse bu durumda 4 yaşından sonra erişkinlerde uygulana bebeklerde gözyaşı kanal tıkanıklığı ameliyatları çocuklarda uygulanabilir.

Eye Surgery Antalya hizmetlerinden faydalanmak ve gözyaşı kanal tıkanıklığı ameliyatları için lütfen iletişim kanallarımızı kullanarak randevu oluşturun…

Bize Ulaşın

info@eyesurgeryantalya.com

Telefon: +90 532 232 56 10

Güzeloba, 2246. Sk. No:75, 07230 Muratpaşa/Antalya

Bize Mesajla Ulaşın

© 2021 EYE SURGERY ANTALYA. Tüm Hakları Saklıdır. | Tekhiz Web Solutions

TurkeyEnglishGerman
Need Help?