YAG Laser Kapsülotomi| EyeSurgeryAntalya

YAG Lazer Kapsülomati Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Prosedür muayenehane ortamında yapılmaktadır ve ayakta tedavi niteliğindedir. Hastanın gözüne öncelikle göz bebeğini genişletmek amacıyla bir damla damlatılmaktadır. Sonrasında lazer uygulanmadan hemen önce gözün damla anestezi ile ikinci bir damla damlatılarak uyuşturulması gerçekleştirilir ve tedaviye geçilir.

Gözün dış bölgesinden, göz içine girmeden lazer ışınları aracılığıyla yapılan bir işlemdir. Tedavide göz içine gidecek lazer ışınlarının daha etkili kırılımının sağlanması için büyüteç niteliğinde bir lens kullanılmaktadır. Hastalar işlem sırasında yalnızca bir ses ve yeşil ışık parlamalarını hissetmektedirler. Uygulama her göz için ortalama olarak 5 dakika sürer.

Lazer tedavisi sonrası hasta kısa bir süre dinlenmelidir. Tedavi öncesi göz bebeğinin genişlemesi amacıyla kullanılan göz damlalarının etkisiyle tedavi bitiminden birkaç saat sonraya kadar görüş bulanıklığı devam edecektir. Göz içi basınç artışının engellenmesi veya kontrol altında tutulması için hastaya göz damlası veya belirli ilaçlar verilebilmektedir.

Bize Ulaşın

info@eyesurgeryantalya.com

Telefon: +90 532 232 56 10

Güzeloba, 2246. Sk. No:75, 07230 Muratpaşa/Antalya

Bize Mesajla Ulaşın

© 2021 EYE SURGERY ANTALYA. Tüm Hakları Saklıdır. | Tekhiz Web Solutions

TurkeyEnglishGerman
Need Help?