Excimer Lazer | Göz Çizdirme

Excimer Lazer | EyeSurgeryAntalya

Excimer Lazer | Göz Çizdirme Nedir ?

Antalya Excimer Lazer Tedavisi , Antalya Göz cerrahları ile  Surgery Antalya  tarafından uygulanacak olan lazer veya farklı bir cerrahi müdahale ile kişiyi gözlük takmaktan kurtarıp gözlüksüz uzak ve yakın görmeye kavuştururuz.Numaralı gözlük veya lens kullanmanın zorlukları sebebiyle zaman içinde kişiler gözlük ya da lens kullanmayı fiziksel ya da duygusal nedenlerle bırakmak istemektedirler.Yapılan bu müsahale  halk arasında Antalya Göz Çizdirme ameliyatı olarak bilinmektedir. Yapılan bu cerrahi işleme tıp literatüründe refraktif cerrahi denilmektedir.

Antalya Excimer lazer (Göz çizdirme ameliyatı) hangi hastalıklarda kullanılır?

Düşük ve orta derecede miyop, astigmat ya da hipermetrop, şaşılık  olan kişilerde bu tür ameliyatlar uygulanabilmektedir.Antalya Excimer Lazer tedavisi, (Antalya lazer göz ameliyatı) orta derecede kırma kusuru olan ve olağandışı görme sorunları bulunmayan kişiler için en uygun tedavi yöntemidir.Antalya Excimer lazer yöntemiyle görme bozuklukları giderilir, göz numaraları değişir, hasta şikayetleri ortadan kalkar.

Antalya Excimer Lazer Nasıl uygulanır?

20-35 yaş arası hastalarda -1 ile -6 arası miyop olan (beraberinde bir miktar astigmat da olabilir, -2 hatta -3 numara kadar) ve göz yapısı uygun olan hastalar için, Antalya excimer lazer işlemleri için en uygun adaylardır.35-45 yaş arası dönemde işin içine yakın görme problemi girdiği için bu gruptaki hastalarda çok daha dikkatli davranmak gerekir.40-45 yaş arası dönemde kişinin beklentisini doğru tedaviye yönlendirmek önemlidir.45 yaş üzeri hastalarda başka seçenekler gündeme gelir. Özellikle yakında görme sorunu oluştuğu için genelde antalya excimer lazer işlemleri tercih edilmez. Çünkü bu işlemlerle hem yakını hem uzağı sağlıklı bir şekilde düzeltmek mümkün değildir.Antalya Excimer Lazer Tedavisi LASIK (Lazer – Assisted in Situ Keratomileusis) yöntemi ile kornea yeniden şekillendirilmekte ve görme kusurları giderilmektedir.Yıllardır uygulanan bu yöntemle ağrısız, acısız ve çok kısa sürede görme kusurları yok edilmektedir.Operasyon öncesinde birkaç damla anestezik madde damlatılarak uygulanmaktadır.18 yaşını doldurmuş olan tüm hastalara, 20-35 yaş arası grupta -1 ile -6 arası miyop olan (beraberinde bir miktar astigmat da olabilir, -2 hatta -3 numara kadar) ve göz yapısı uygun olan hastalar, excimer lazer işlemleri için en uygun adaylardır.Uygulama sonrası ertesi gün işbaşı yapılabilir. Hastaya verilen ilaçlar düzenli kullanıldığında ve hasta kontrolünü aksatmamak koşuluyla Excimer lazer tedavisi başarılı sonuç verir. Ameliyat sonrası 6 saate kadar görmede bulanıklık oluşması, yanma ve sulanmalar normal olup, göz damlası uygulaması ile şikayetler yok edilir.

2023 Antalya Excimer Lazer Fiyat?

Fiyat politikası hastanın ihtiyaçları ve tedaviyi uygulayan hekimin tecrübeleri doğrultusunda belirlendiğinden dolayı Muayene sonrası hastaya fiyat verilebilmektedir.Dilerseniz iletişim kanallarımızdan ve Whatsapp Destek hattımız üzeirnden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Randevu Al

Hizmetlerimiz için
Randevu Alın

Opr. Dr. Umut Karaca

7/24 call center

100%

Hastalarımız sahip olduğumuz imkanlardan çok memnun.

Bize Ulaşın

info@eyesurgeryantalya.com

Telefon: +90 532 232 56 10

Güzeloba, 2246. Sk. No:75, 07230 Muratpaşa/Antalya

Bize Mesajla Ulaşın

© 2021 EYE SURGERY ANTALYA. Tüm Hakları Saklıdır. | Tekhiz Web Solutions

TurkeyEnglishGerman
Need Help?